Historie souboru

 

Soubor začal působit v roce 1993 v Základní škole Žalanského v Praze 6 Řepích pod jménem Dráteníček. Navštěvovaly ho děti ve věku 1. - 4. třídy. Byl výjimečný tím, že všichni jeho členové hráli na nástroje, zpívali a dívky navíc tančily jednodušší tance. Byl to především hudební soubor.
Dráteníček
prvních deset let především koncertoval (kolem 40 koncertů jen za pololetí). Na festivaly nebylo v této době zvykem jezdit a bylo také obtížné získat sponzory.

Soubor získal řadu ocenění v rámci Prahy (soutěžní přehlídka Pražské folklórní unie, Pražské dětské olympijské hry, Jarní Petrklíč, celostátní soutěž Sedmikvítek, Pražská snítka a jiné).

 

Na jaře roku 2003 poprvé vyjel za hranice na Mezinárodní hudební festival mládeže do belgického Neerpeltu, kde získal ve své kategorii první cenu. 

Protože škola, kde soubor vznikl, byla zrušena, přesídlil soubor díky panu řediteli Mgr. Dunděrovi na ZŠ na Dědině.

Po generační výměně, kdy se členkami souboru staly žákyně této školy (léto 2004), došlo k výrazné změně v zaměření souboru. Zatímco dosud všichni členové tzv. "dělali všechno" (hráli na nejrůznější nástroje, zpívali, tančili..), nyní se obě složky, instrumentální a taneční, oddělily.

Soubor pozměnil jméno na Musica e Danza a zaměřil se mnohem více na kvalitu jednotlivých složek, zejména tance.

Vedoucí souboru, Helena Séquardtová, se zaměřila na orchestrální sekci souboru a služebně nejstarší zakládající členka Dráteníčku, Adéla Nedvědová, převzala vedení dívčí (pěvecké a taneční) složky, ujala se role choreografky a začala prosazovat nový styl folkbalet po vzoru slovenského souboru Lúčnica. V dubnu 2004 začala na této škole vést také první přípravná oddělení, kde během následujících 5 let vychovala nové členky souboru.

Soubor začal postupně přidávat na závažnosti ve zpěvu, aranžích i choreografii, a tak hlavní koncertní oddělení dnes tvoří převážně dospělí profesionální muzikanti, zpěváci a tanečníci. 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode