Napsali nám

naše bývalá členka Lucie 6.4.2019:

 

Ahoj Adél!

 
Chtěla bych tobě a tvé mamince za všechno moc poděkovat. Za to, že je můj vztah k hudbě takový, jaký je. Protože si myslím, že hudba je opravdu důležitou součástí naší osobnosti a to Vy jsem mě naučily ji vnímat. Dále bych chtěla poděkovat za nespočetně moc zážitků, které jsem s Vámi prožila, za všechny zkoušky, koncerty, soutěže, festivaly, výlety. Za ten pocit výjimečnosi, když člověk stojí na podiu a zužitkovává všechny ty hodiny plné dřiny, a za všechny ty maličkosti, které k tomu patří. Je toho opravdu moct, co všechno bych chtěla říct, ale nejsem moc dobrá v uspořádání myšlenek do jednoho celku. Takže bych nakonec asi chtěla poděkovat za tak úžasné dětství, kterého jste byly velkou součástí. Víš, spoustu mých kamarádů dělalo nějaký sport, hrálo na hudební nástroje a to já taky, ale navíc jsem měla něco, co se nepoštěstí mít každému. Byla jsem součástí vašeho úžasného souboru a jsem na to opravdu pyšná. Na všechny ty chvíle vzpomínám opravdu moc ráda, a proto ti děkuji za to video s písní, která mě dohnala k slzám. Mám opravdu štěstí.
 
Ke konci bych chtěla jen zmínit, že mi holky řekly o tvých dvou velkých novinách a i poslaly nějaké fotky. Hrozně moc ti to slušelo! K oběma ti mnohokrát gratuluji a z celého srdce ti přeji hodně štěstí!
Prosím pozdravuj ode mě maminku a mějte se moc krásně.
 
S láskou a v úctě Lucie Stibralová
 
 
 
 

naše bývalá členka Julie 17.3.2019:

Dobrý den/ahoooj,

na YouTube jsem narazila na kanál Ade Ned a chtěla jsem jen pogratulovat Adélce k sňatku a popřát, aby jí manželství i mateřství dělalo jen a jen radost :) 
Bohužel jsem na ni nesehnala nikde přímý kontakt, tak píši sem a nezbývá mi jen doufat, že se k ní zpráva dostane ;)
 
Předem tedy děkuji za předání a přeji fajn den,
Julie Prachařová (Bakulová)
 
 
 
 

paní Kateřina Tůmová 2.4.2017:

 

Dobrý den, paní Nedvědová,

chci Vám pogratulovat k velkému úspěchu na Jarním petrklíči, Vaše vystoupení velmi zaujalo nejen mě, ale i děti od nás ze sboru- malé i velké. Já za tím vidím především spoustu a spoustu práce...:-)
Pochopila jsem správně, že jste i autorkou cyklu Pražská zastavení? Měla bych velký zájem o notový materiál k tomuto cyklu, nevím ale, jestli se obrátit na Vás nebo na na nějaké vydavatelství.... Můžete mi prosím poradit?
Ráda bych měla noty spíše s ohledem do budoucna, až náš sbor přeci jen trochu vyspěje ;-) Krásná byla také Vaše choreografie, budete vystoupení ještě někde provádět?
Děkuji moc za odpověď a výjimečný zážitek, kterým bylo Vaše vystoupení na "petrklíči"
S pozdravem
Kateřina Tůmová

 

 

 

paní Eva Bomerová 19.12.2016:

 

Dobrý večer, už od úterý Vám chci napsat, ale nenalezla jsem slova, která by dostatečně vyjádřila můj obdiv nad Vaší prací. Ani teď je nenalézám, tak to vyjádřím úplně obyčejně: Vaše písně jsou NAPROSTO DOKONALÉ. Mockrát děkuji za celou Dědinu, že jste je dala dětem k dispozici a že si je teď naprosto spontánně broukají. I mně se každou chvíli "usadí" v hlavě nějaká Vaše melodie a skvělé na tom je, že ne jediná - ale tu kousek Petřína, tu Golema, tu Uliček a dalších. To už se mi opravdu mnoho let nestalo. A že by mi jich znělo v hlavě tolik, to vlastně NIKDY. Ještě jednou moc díky za tu pestrost, nápaditost, hravost i poetičnost. A choreografie Uliček mě naprosto dostala...

Opravdu ze srdce moc přeji, ať se Vám práce nadále takto skvěle daří a držím pěsti do dalších tvůrčích let - nejen do nového roku.

Eva Bomerová

 

 

 

paní Jana Uhlíková 12.12.2016:

 

Dobrý den,
jsem mladá sbormistryně několika oddělení pěveckých sborů v Nejdku. Často hledám pro mé zpěváčky nové, zajímavé písničky. Narazila jsem na vaší  hudbu, kterou skládáte a nadchla mne:)))) Skládáte jen pro svoji potřebu nebo jste otevřená šířit vaše skladby dál do světa? Mé sbory zpívají celkem slušně (2x jsme se dostali na celostátní přehlídku DPS), tak snad bychom vašim písničkám nedělali ostudu a mohli jimi potěšit ostatní:))
Přeji krásný zbytek adventu
S obdivem Jana Uhlíková, učitelka ZUŠ Nejdek

 

 

 

paní Renata Poláková (maminka Davida P. z přípravného oddělení) po koncertě v Českém muzeu hudby 25.4.2016:

 

Děkujeme za předání informace o tom, že máme zájem navštěvovat i jiná místa než školní sál na příslušná místa.

To jsem si zase dala. Večer, po příjezdu domů, jsem ještě z Youtube vyslechla dvě kola Nálad - jedno v podání holčiček, druhé v podání Adélky. Myslím, že Nálady už provždy zůstanou mým společníkem (nejen na cesty) :-).

Pěkný den !

R.P.

 

 

pan Stanislav Grünzweig, tatínek Sáry G. - členky přípravného oddělení

 

To, co Vy dvě děláte pro naše děti, se vymyká standardnímu přístupu dnešních pedagogů i umělců a zůstává po Vás stopa v podobě stovek dospělých holek, které dostaly do života krásu a noblesu. Těžko najít dostatečná slova poděkování. Vy to víte, my to víme, kdo to nevidí, tomu to nevysvětlíte. VÁM patří dík a obdiv!

 

 

 

profesor Jiří Kolář - předseda poroty na festivalu Mozartova Praha 15.5.2013:

 

Vážená paní magistro,

ještě jednou blahopřeji Vám, Vaší paní kolegyni choreografce a všem členům Vašeho souboru k nádhernému vystoupení. Paní Dr. Štíbrová i já jme měli při něm slzy v očích.
                   Srdečně zdraví a mnoho dalších úspěchů přeje
                                                                Jiří Kolář

 

paní Hana van der Hoeven po vítězství v Benátkách 2012:

Dobrý den,
Moc děkuji za zprávu. Měla jsem radost již včera po SMS, jenom jsem nestihla odpovědět. Předám to vedení letiště, určitě budou mít také radost. Pokud byste měla nějakou fotku, budu ráda.
Užívejte si zaslouženou slávu!
S pozdravem
Hana van der Hoeven

Ps: Za chvilku se vás budou ostatní soubory bát, kamkoliv vyjedete, tak přivezete zlato :-)

 

 Miroslav Bureš po vítězství na festivalu Venezia in Musica v Benátkách v květnu 2012:


Dobrý večer,

ještě jednou moc děkuji za to, že jsem mohl s Vámi jet na festival do Benátek a Jesolo. Pro mne to byl velký zážitek, a tím nemyslím jen vlastní pobyt a festival, ale především to, že jsem si mohl s Vámi zahrát v krásné suitě O lásce. Vrátil jsem se ve vzpomínkách do doby, kdy jsem hrál na flétnu Ta naše láska a pomáhal s nastudováním písní, které dodnes žijí v pásmech MeD. Ale nejsou to zdaleka jen vzpomínky na staré časy. Vážím si hlavně toho, že jsem si mohl zahrát s tak profesionálním souborem. Porota v Itálii jen potvrdila to, co už jsem viděl předtím, že máte nápady a umíte je předat.
Když píšu o kvalitách souboru, tak tím myslím z největší části Vaši práci, a pak teprve jednotlivé dívky. Ony si zřejmě nikdy neuvědomí, že jsou jen materiál, a Vy jste z nich teprve vytvořily to, co tu obdivuju. Asi je to tak všude, i když aspoň částečně by si to uvědomit mohly.

Moc Vám oběma přeju, aby se Vám s novými členy podařilo uskutečnit své plány. Je mi jasné, že už o nové sestavě a repertoáru máte mnohem konkrétnější představy, než kdokoli tuší.

Ještě jednou děkuju za všechno, držím palce a přeji hodně štěstí.

M.B.


 

 

paní Dana Stránská (po vítězství na mistrovství světa ve sborovém zpěvu v Grazu, v červenci 2011)


Přeji dobrý večer.

Dovolte mi pogratulovat k úžasnému úspěchu v Grazu.  Musel to být pro všechny přítomné velmi silný a nezapomenutelný zážitek. Moc vám jej přeji. Za svoji píli, snahu a umění si jej zasloužíte!!!!!!  Společně jste dokázali ohromnou věc! Skutečně jsem si vůbec neuvědomila, co vše dokážete. Ještě jednou gratuluji vám všem.

Četla jsem i vaše postřehy (rozhovor) z festivalu i cesty. Tady musím smutně souhlasit, že čím dál od Dědiny jste, tím větší úspěch máte. Doma jste „obyčejný školní kroužek“ a na školním koncertě se příbuzenstvo a známí při představení vyptává, kdo je ta vedle a tamta a co teď budou dělat, a do toho malinkatí sourozenci a …

Graz byl/je opravdu neskutečný! Četla jsem celý fejeton, i o problémech s parkováním autobusu, delegáty, vedrem a zkouškou v parku, a pak tím skvělým pocitem vítězství. Jsem zvědavá, jak moc to dívky ovlivní v dalším životě - třeba i ve výběru studia. Jsou to nezaplatitelné zkušenosti.

Prostě jsem ráda, že se děvčatům tolik věnujete a že dcera chodí k vám do souboru.

 

 

 

Paní Blanka Řezníčková (po vítězství na mezinárodním festivalu Prague Christmas, 11. prosince 2010)

 

Dobrý den paní profesorko,
chtěla bych Vám strašně upřímně a opravdu od srdíčka pogratulovat za takový úspěch , což se dalo ale předpokládat, neboť celé včerejší vystoupení v Betlémské kapli bylo naprosto dokonalé ve všech směrech.

Zvláště prosím ještě jednou ode mne vyřidte Adélce obrovskou gratulaci za její skvěle odvednou náročnou práci s celou choreografií a náročnou prací s děvčaty v každém směru... a za její výkon samotný. Nenacházím slov pro vaší obrovskou profesionalitu s výběrem písní pro pásmo a vůbec nápad na tak skvělý výběr a pro mezinárodní soutěž naprosto originální volbu písní zpívaných mnoha jazyky. Takže nejen výkonem, ale i výběrem byste měli získat minimálně 2 Oskary!! A pak samozřejmě za úžasný orchestr !! Dalšího za trpělivost a obrovskou skromnost !!! A za vedení souboru!! Vyhlašuji tedy 5 Oskarů, pokud dobře počítám, kéž by to bylo v mé moci....!! Děvčata díky vašemu vedení odvedla vynikající taneční i pěvecký výkon!!...
...Slovy ani nedokáži vyjádřit, jak to vše s radostí s vámi prožívám!!
S mnoha vřelými díky, velikým srdečným pozdravem vám všem a s obrovskou úctou !!!
Vaše
B.Ř.

 

 

 

Paní Kateřina Stibralová (po koncertě v Betlémské kapli 10. prosince 2010)


....Jinak jste opravdu výborní, co všechno vymyslíte a jak jste sehraní. Je tam tolik prvků...
Kdyby holky uměly takhle uklízet, jako tam srovnávaly ty tamburíny .
Zase jste mě dostali. Je to neskutečný. A kapela - paráda. Ty housle nakonec, opravdu to mělo grády.
Nádherná energie.
Je to úplně něco jiného než ty sbory - to je sice krásný zvuk, nádherné hlasy (také jsem si to užila), ale u vás člověk neví, co si má užívat dřív.
Vůbec o sobě nepochybujte, první, druhý, desátý nesahaj vám po paty......

A je možné, že holky už radost a nadšení považujou za úplnou samozřejmost, kterou se s vámi naučí. Jako když se naučí chodit. Jenže tohle nedělá každý, naopak!!!! Žádná zpěvačka se tolik nepohybuje při zpěvu jako holky. A když se nějaká najde, tak zpívá falešně.
Neskutečný.
Adélce dnes držím moc palce, ať vydrží.
A celému sboru

 

 

 

naše houslistka Helena Truchlá (po soutěži)

 

Ahoj, chtěla bych také moc poděkovat všem, opravdu z vás holky na pódiu sršela radost, což, při vší úctě, ze staticky stojících sboristek nikdy nebude. Petrovi a Radce děkuju za před a pokoncertovou podporu, navzdory mojí nepochopitelné touze skončit o celou jednu repetici dřív...

A samozřejmě Vám paní profesorko, že tohle všechno dáváte dohromady a všechno to tak krásně vychází. Doufám, že to dál bude ještě lepší a lepší a těším se na další krásné okamžiky s vámi se všemi.

Hezkou dobrou noc, Helča

 

 

 

náš hornista Petr Dražil a violistka Radka Krištůfková (po soutěži)

 

Dobrý večer,

děkujeme za chválu, nejchvályhodnější člověk jste ale tady Vy! Všechno jste nám napsala, nalepila, sezkoušela, holky vycepovala a přihlásila nás na soutěž, nám už nezbylo nic jiného na práci, než to tam pěkně zahrát, holkám zazpívat a vytancovat. Takže velký DÍK Vám a také Adélce za krásnou choreografii! Je vidět, ba i slyšet, jak MeDem žijete, (kdo jiný by to zvládnul bez chybičky zahrát zpaměti - nechápu jak...) Moc rádi v souboru hrajeme a těšíme se na další koncerty a soustředění a vůbec na další jiné akce! 

Mějte se hezky a v úterý na viděnou. Petr a Radka

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode