Napsali nám

 

 

paní Renata Poláková (maminka Davida z přípravného oddělení MeD) po koncertě v Českém muzeu hudby 25.4.2016:

 

Děkujeme za předání informace o tom, že máme zájem navštěvovat i jiná místa než školní sál na příslušná místa.

To jsem si zase dala. Večer, po příjezdu domů, jsem ještě z Youtube vyslechla dvě kola Nálad - jedno v podání holčiček, druhé v podání Adélky. Myslím, že Nálady už provždy zůstanou mým společníkem (nejen na cesty) :-).

Pěkný den !

R.P.

 

 

pan Stanislav Grünzweig, tatínek Sáry G. - členky přípravného oddělení

 

To, co Vy dvě děláte pro naše děti, se vymyká standardnímu přístupu dnešních pedagogů i umělců a zůstává po Vás stopa v podobě stovek dospělých holek, které dostaly do života krásu a noblesu. Těžko najít dostatečná slova poděkování. Vy to víte, my to víme, kdo to nevidí, tomu to nevysvětlíte. VÁM patří dík a obdiv!

 

 

 

profesor Jiří Kolář - předseda poroty na festivalu Mozartova Praha 15.5.2013:

 

Vážená paní magistro,

ještě jednou blahopřeji Vám, Vaší paní kolegyni choreografce a všem členům Vašeho souboru k nádhernému vystoupení. Paní Dr. Štíbrová i já jme měli při něm slzy v očích.
                   Srdečně zdraví a mnoho dalších úspěchů přeje
                                                                Jiří Kolář
 
 
 
 

naše zpěvačka a tanečnice Andrejka po vítězství na festivalu Mozartova Praha 11.5.2013:

 

Krásný den,
 
chci Vám ještě jednou pogratulovat ke krásnému ocenění z Mozartovy Prahy. Podle záznamu můžu směle potvrdit, že se nám to opravdu skvěle povedlo. Máme zlato, k tomu krásné ocenění za vynikající choreografii a můžeme na sebe být právem pyšní!!! Mockrát Vám i se svou maminkou gratuluji, je to hlavně zásluha vedení souboru, že jsme na takové úrovni a pokaždé dostaneme prestižní ocenění. Byl to náročný, o to ale víc krásný den, z kterého si každý odnese zážitek na hodně dlouhou dobu... :-)
GRATULUJI!!!
 
Andrejka

 

 

náš fagotista a flétnista Pavel v lednu 2013:
 

Hopsa pacholátka, vy malý MeĎátka, už začínám mít veliký MeDový absťák a další MeD je plánovaný až na únor, kvůli zkouškám. Napadlo mě, že bychom si mohli udělat kraťoulinký mezizkouškový MeDový výlet, abychom se z toho učení nezbláznili, třeba na Divokou Šárku, nebo kamkoliv jinam po Praze, třeba nějakou sobotu na kus odpoledne a pak to třeba zakončili někde na MeDovníku, nebo třeba i na MeDovině. Napište, zda jste pro něco takového podniknout?

Pavel

                                         

 

 

naše zpěvačka a tanečnice Andrejka po koncertě v Památníku národního písemnictví:

 

Hezký den,

koncert se opravdu povedl a bylo to krásné. Bylo vidět, že držíme spolu a nenecháme si krásné chvilky ničím a hlavně nikým kazit! Vánoční posezení to ještě potvrdilo:-)

Přeji Vám krásné Vánoce plné pohody a radosti a bohatou nadílku alespoň radosti a dárků, když ne sněhu - jaká škoda.

 

Andrejka


 


 

naše zpěvačka Veronika po vítězství na festivalu Prague Christmas 2012:

 

Ahoj Adel a všetci:)

moc ďakjem za pochvalu od Adélky, zahrialo u srdca:) A chcem týmto tiež poďakovať za moc príjemné zážitky a skvelých ľudí. Stojí to s Vami za to:)

Chcem Vám všetkým popriať šťastné, veselé, oddychové a spokojné Vianoce a naprosto báječný Nový rok!!. Už sa teším na to, čo budeme podnikať ďalej:)

Nika


 

 

náš pozounista Radim po vítězství na festivalu Prague Christmas 2012:

 

Soutěž byla perfektní jak ve výkonech nás všech, tak i atmosféra celé soutěže. Klavírní křídlo hodně přidalo na úrovni souboru vizážně i hudebně. Udělali jsme kus poctivé práce zásluhou Vaší a Adélky a záznam soutěže to dosvědčuje. Vám paní profesorko a Adélce moc děkuji za perfektní profesionální práci, za vedení souboru, a hlavně za skvělé zážitky.


Mějte se hezky a těším se na naše další představení.

Radim

 

 


 

Adéla Nedvědová všem členům po vítězství na festivalu Prague Christmas 2012:

 

Milí členové MeD,

chtěla bych vám (nejraději každému zvlášť osobně :-) MOC PODĚKOVAT za úžasný zážitek během celého festivalu a především za to, že vás máme... S vámi všemi se náš soubor posunul zase o stupeň výš a včerejšek je toho jasným důkazem. Vyhráli jsme skutečně všechno, co jsme vyhrát mohli :-) neuvěřitelný..
Nádherné soprány Míšy, Lucky a Helenky dodaly našemu zpěvu lehkost a špičku... Půvabný taneční projev Terezky a Báry zase dokazuje, že máme nejen skvělé zpěvačky, ale i profesionální tanečnice... A také herečky! Jako třeba naší Marušku :-) Veronika svým temperamentem dodala naší sestavě šmrnc, energii a její hlas vydá ještě za dva další lidi :-) A Terezka S. je zase takový ten "univerzální člen", který umí velmi dobře všechno.
Díky Radimovi a Václavovi jsme se obohatili o "mužský element", který je v souboru nesmírně důležitý. Oba jsou navíc skvělí zpěváci a mají charisma, které je na pódiu nezbytné. (Díky Radimovi se také vůbec uskutečnily ty krásné zvedačky, které jsem vždycky chtěla dělat a nikdy nebylo s kým...)
A Pavel? To je prostě moje zlatíčko!!! :-) O tom, že je to muzikant, psát nemusím, ale ještě je to navíc skvělej bavič :-) Co víc dodat...
Vrchol všeho je potom Helenka, která je ještě k tomu všemu, co už předvádí, houslistka č.1 :-) Na tom konci to vyzní opravdu parádně. A žlutý kostým byla pro Tebe nejlepší volba - to jsem věděla už, když jsi poprvé otevřela dveře od našeho sálu...:-)
S komplimentama bych mohla pokračovat dál, ale nechci vás zase moc rozmazlovat, žejo..:-)
Takže ještě jednou opravdu díky za všechno, jste báječní... Moc se těším na další akce, které nás čekají...!

Adél


 


 

paní Blanka Řezníčková po vítězství na festivalu Prague Christmas 2012:

Adélko zlatíčko,

tak u mě zase proběhly slzičky štěstí, zase jste dokázali, že MeD je skutečně nejnejnej a tentokráte to opravdu nebylo vůbec jednoduché díky silné konkurenci, ale o to je to úžasnější. A všem pochybovačům jste tímto naprosto definitivně ukázali, že jsou hlavně nahraditelní a že s tímto souborem stále jen umělecky rostete a posilujete. Opravdu již nevím, jaké lepší ohodnocení by bylo možno ještě získat???

Doufám, že soubor vydrží ještě léta a budete tím moci rozdávat radost, a hlavně také sami sobě potěšeníčko, protože toto musí všechny členy tak hřát u srdíčka a hlavně je to úžasná výzva do dalšího pokračování souboru!!
Moocinko zdravím prosím také maminku, STRAŠNĚ MOOOC GRATULUJI!!!!!!!!!!!

Vaše

B.Ř.


 

 


Miroslav Bureš po koncertě v sále Elektra v listopadu 14.11.2012:


Dobrý den,

děkuji za moc hezký zážitek, jsem rád, že jsem vás mohl zase vidět a slyšet. Je neuvěřitelné, kolik jste toho stihli s novou sestavou za tak krátkou dobu! Držím palce, ať novým členům vydrží nadšení, které na nich bylo na koncertě tolik vidět!
Celou Musicu ode mne prosím pozdravujte, a já se budu těšit na další Vaše koncerty.

M.B.

paní Hana van der Hoeven po vítězství v Benátkách:

Dobrý den,
Moc děkuji za zprávu. Měla jsem radost již včera po SMS, jenom jsem nestihla odpovědět. Předám to vedení letiště, určitě budou mít také radost. Pokud byste měla nějakou fotku, budu ráda.
Užívejte si zaslouženou slávu!
S pozdravem
Hana van der Hoeven

Ps: Za chvilku se vás budou ostatní soubory bát, kamkoliv vyjedete, tak přivezete zlato :-)

 

 Miroslav Bureš po vítězství na festivalu Venezia in Musica v Benátkách v květnu 2012:


Dobrý večer,

ještě jednou moc děkuji za to, že jsem mohl s Vámi jet na festival do Benátek a Jesolo. Pro mne to byl velký zážitek, a tím nemyslím jen vlastní pobyt a festival, ale především to, že jsem si mohl s Vámi zahrát v krásné suitě O lásce. Vrátil jsem se ve vzpomínkách do doby, kdy jsem hrál na flétnu Ta naše láska a pomáhal s nastudováním písní, které dodnes žijí v pásmech MeD. Ale nejsou to zdaleka jen vzpomínky na staré časy. Vážím si hlavně toho, že jsem si mohl zahrát s tak profesionálním souborem. Porota v Itálii jen potvrdila to, co už jsem viděl předtím, že máte nápady a umíte je předat.
Když píšu o kvalitách souboru, tak tím myslím z největší části Vaši práci, a pak teprve jednotlivé dívky. Ony si zřejmě nikdy neuvědomí, že jsou jen materiál, a Vy jste z nich teprve vytvořily to, co tu obdivuju. Asi je to tak všude, i když aspoň částečně by si to uvědomit mohly.

Moc Vám oběma přeju, aby se Vám s novými členy podařilo uskutečnit své plány. Je mi jasné, že už o nové sestavě a repertoáru máte mnohem konkrétnější představy, než kdokoli tuší.

Ještě jednou děkuju za všechno, držím palce a přeji hodně štěstí.

M.B.

 

 


 

paní Monika Krupičková po Vánočním koncertě všech oddělení:

Dobrý den paní učitelko a všichni členové Musici,

připojuji se ke gratulantům a moc Vám všem děkuji za krásný zážitek na závěrečném koncertě.

U všech děvčat byla vidět úžasná radost a energie v jejich vystoupeních. A moc krásné a povedené bylo představení Piti piti pa.

Blahopřeji k úspěchům celého souboru!

Přeji krásné svátky a pevné zdraví v Novém roce.

S pozdravem Krupičková

 

 

paní Iva Elefantová po Vánočním koncertě všech oddělení:

Milá paní učitelko, Adélko, děvčata, muzikanti,
ráda bych Vám všem poděkovala za krásný páteční zážitek. U všech oddělení bylo vidět obrovské množství práce, kterou jste od léta odvedli. Vánoční suita byla dojemná a představení Kouzlo a Piti Piti Pa si holky očividně užívaly.

Blahopřeji k úspěchům celého souboru, přeji krásné svátky a mnoho elánu a pevné zdraví v novém roce.
Ještě jednou děkujeme.
Iva Elefantová
 

 

paní Dana Stránská (po vítězství na festivalu Prague Christmas v prosinci 2011)

Dobrý večer,

prosím, přijměte mou gratulaci ke skvělému vítězství na festivalu Pražské Vánoce. Opět jste potvrdili své kvality a úžasnou chuť dívek bojovat a předvést vše, co umí. Jste úžasní!!!!

Přeji příjemný večer a užívejte si všichni dalšího velkého ocenění.

Dana Stránská

 

 

Paní Hana van der Hoeven, Letiště Praha a.s., za tým zajišťující grantové řízení programu Dobré sousedství a tudíž finanční podporu souboru Musica e Danza (po vítězství v Grazu):


Dobrý den, tak to je úžasné. Moc moc gratuluji a určitě bychom rádi nějaké foto s medailí. Otiskneme ho v letištním časopise. Děkuji za zpravu a zdravím všechny tanečníky a muzikanty. Hana vdH.

 

 

Stibralovi (po vítězství v Grazu):

 

Dobrý den z Prahy,

moc gratulujeme k velkému a hlavně zaslouženému úspěchu celému souboru :-) Jen by mě zajímalo, co máme čekat, až jednou řeknete, že máte šanci na úspěch, když jsme teď neměli čekat nic :-)) S pozdravem Stibralovi

 

 

PhDr. Blanka Kulínská (po vítězství v Grazu):

 

Blahopřeji, věděla jsem to. Byli jste nádherní! Všechno dokonale promyšlené, jak hudebně a choreograficky, tak i v provedení. Adélka jako vždy úchvatná! Ve všem. Povedla se Ti. B.K.

 

 

Miroslav Bureš (po vítězství v Grazu):

 

Gratuluji, je to fantastické. Moc vám to přeji, zasloužíte si to za tu dřinu a úsilí. Jste prostě skvělí. Věřím, že teď dokážete ještě víc. MB

 

 

Macháňovi (po vítězství v Grazu):

 

Dobrý večer, Adélka psala, že jste získali v soutěži zlaté pásmo. Moc a moc gratulujeme k tak velkému úspěchu. Macháňovi

 

 

paní Nováčková, maminka Klárky z přípravného oddělení (po vítězství v Grazu):

 

Dobrý den,

o vašem úspěchu jsem se dozvěděla ze stránek Musica e Danza a samozřejmě moc gratuluji. Jsem ráda, že moje dcera může chodit do přípravky takového úspěšného souboru.

Chtěla bych ale ještě napsat jednu věc: vaše stránky jsou jedny z nejlepších, jaké jsem kde viděla! Dozvím se toho opravdu hodně o všem, co bylo, je a bude, a pořád tam nacházím nové věci. Vaše stránky jsou prostě droga. M.Nováčková

 

 

Andrea Hyková, bývalá členka souboru (po vítězství v Grazu):


Co jsem říkala?! Proč si nevěříte!! Nemáte na horší umístění. GRATULUJI.
Musica se mi líbí, líbila a vždycky líbit bude!! Neznám člověka, kterému by se nelíbila, ať je to kdokoliv, jakéhokoliv věku - všem se to líbí.
Na Musicu se ráda budu jen koukat, ráda budu jen vzpomínat. NAVŽDYCKY BUDU FANDA MeD!! Věřím Musice, že to, co dokázala doteď, není všechno - ona zvládne ještě víc !!! Těším se na každý Váš koncert, na každé vítězství.. Když jsem zjistila, že jste vyhráli, byla jsem šťastná s vámi... To, že už tam nejsem, pro mě nic neznamená - navždycky budu v MeD, ať už je to jen srdcem. Musica mě změnila, změnila moje chování, můj postoj, dala mi spoustu přátel a hodně mě toho naučila, a za to jsem vděčná! DĚKUJU PANÍ PROFESORCE I ADÉLCE.

 


Pan ředitel (po vítězství v Grazu):

 

Hmm..., dobrý. GRATULUJI!!


 


paní Klára Dražilová (po vítězství v Grazu):


Gratuluji, jste výborní. To bylo jasné od začátku. Napiš prosím, kdy mám přijít mávat bílým šátečkem.

 

 


Ivan Séquardt, člen České filharmonie (po vítězství v Grazu):


Moc gratulujeme a radujeme se spolu s vámi z fantastického ocenění na mezinárodním poli. Užívejte slávy a potom krás rakouského "Vrchlabí a Krkonoš".

 

 

 

paní Dana Stránská (po vítězství na mistrovství světa ve sborovém zpěvu v Grazu, v červenci 2011)


Přeji dobrý večer.

Dovolte mi pogratulovat k úžasnému úspěchu v Grazu.  Musel to být pro všechny přítomné velmi silný a nezapomenutelný zážitek. Moc vám jej přeji. Za svoji píli, snahu a umění si jej zasloužíte!!!!!!  Společně jste dokázali ohromnou věc! Skutečně jsem si vůbec neuvědomila, co vše dokážete. Ještě jednou gratuluji vám všem.

Četla jsem i vaše postřehy (rozhovor) z festivalu i cesty. Tady musím smutně souhlasit, že čím dál od Dědiny jste, tím větší úspěch máte. Doma jste „obyčejný školní kroužek“ a na školním koncertě se příbuzenstvo a známí při představení vyptává, kdo je ta vedle a tamta a co teď budou dělat, a do toho malinkatí sourozenci a …

Graz byl/je opravdu neskutečný! Četla jsem celý fejeton, i o problémech s parkováním autobusu, delegáty, vedrem a zkouškou v parku, a pak tím skvělým pocitem vítězství. Jsem zvědavá, jak moc to dívky ovlivní v dalším životě - třeba i ve výběru studia. Jsou to nezaplatitelné zkušenosti.

Prostě jsem ráda, že se děvčatům tolik věnujete a že dcera chodí k vám do souboru.

 

 

Paní Blanka Řezníčková (po vítězství na mezinárodním festivalu Prague Christmas, 11. prosince 2010)

 

Dobrý den paní profesorko,
chtěla bych Vám strašně upřímně a opravdu od srdíčka pogratulovat za takový úspěch , což se dalo ale předpokládat, neboť celé včerejší vystoupení v Betlémské kapli bylo naprosto dokonalé ve všech směrech.

Zvláště prosím ještě jednou ode mne vyřidte Adélce obrovskou gratulaci za její skvěle odvednou náročnou práci s celou choreografií a náročnou prací s děvčaty v každém směru... a za její výkon samotný. Nenacházím slov pro vaší obrovskou profesionalitu s výběrem písní pro pásmo a vůbec nápad na tak skvělý výběr a pro mezinárodní soutěž naprosto originální volbu písní zpívaných mnoha jazyky. Takže nejen výkonem, ale i výběrem byste měli získat minimálně 2 Oskary!! A pak samozřejmě za úžasný orchestr !! Dalšího za trpělivost a obrovskou skromnost !!! A za vedení souboru!! Vyhlašuji tedy 5 Oskarů, pokud dobře počítám, kéž by to bylo v mé moci....!! Děvčata díky vašemu vedení odvedla vynikající taneční i pěvecký výkon!!...
...Slovy ani nedokáži vyjádřit, jak to vše s radostí s vámi prožívám!!
S mnoha vřelými díky, velikým srdečným pozdravem vám všem a s obrovskou úctou !!!
Vaše
B.Ř.

 

 

Paní Kateřina Stibralová (po koncertě v Betlémské kapli 10. prosince 2010)


....Jinak jste opravdu výborní, co všechno vymyslíte a jak jste sehraní. Je tam tolik prvků...
Kdyby holky uměly takhle uklízet, jako tam srovnávaly ty tamburíny .
Zase jste mě dostali. Je to neskutečný. A kapela - paráda. Ty housle nakonec, opravdu to mělo grády.
Nádherná energie.
Je to úplně něco jiného než ty sbory - to je sice krásný zvuk, nádherné hlasy (také jsem si to užila), ale u vás člověk neví, co si má užívat dřív.
Vůbec o sobě nepochybujte, první, druhý, desátý nesahaj vám po paty......

A je možné, že holky už radost a nadšení považujou za úplnou samozřejmost, kterou se s vámi naučí. Jako když se naučí chodit. Jenže tohle nedělá každý, naopak!!!! Žádná zpěvačka se tolik nepohybuje při zpěvu jako holky. A když se nějaká najde, tak zpívá falešně.
Neskutečný.
Adélce dnes držím moc palce, ať vydrží.
A celému sboru

 

 

naše houslistka Helena Truchlá (po soutěži)

 

Ahoj, chtěla bych také moc poděkovat všem, opravdu z vás holky na pódiu sršela radost, což, při vší úctě, ze staticky stojících sboristek nikdy nebude. Petrovi a Radce děkuju za před a pokoncertovou podporu, navzdory mojí nepochopitelné touze skončit o celou jednu repetici dřív...

A samozřejmě Vám paní profesorko, že tohle všechno dáváte dohromady a všechno to tak krásně vychází. Doufám, že to dál bude ještě lepší a lepší a těším se na další krásné okamžiky s vámi se všemi.

Hezkou dobrou noc, Helča

 

 

náš hornista Petr Dražil a violistka Radka Krištůfková (po soutěži)

 

Dobrý večer,

děkujeme za chválu, nejchvályhodnější člověk jste ale tady Vy! Všechno jste nám napsala, nalepila, sezkoušela, holky vycepovala a přihlásila nás na soutěž, nám už nezbylo nic jiného na práci, než to tam pěkně zahrát, holkám zazpívat a vytancovat. Takže velký DÍK Vám a také Adélce za krásnou choreografii! Je vidět, ba i slyšet, jak MeDem žijete, (kdo jiný by to zvládnul bez chybičky zahrát zpaměti - nechápu jak...) Moc rádi v souboru hrajeme a těšíme se na další koncerty a soustředění a vůbec na další jiné akce! 

Mějte se hezky a v úterý na viděnou. Petr a Radka

 

 

paní Dana Stránská

 

Dobrý večer.

Jste skvělí!!!!! Vám i celému souboru MOC gratuluji!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Opravdu, klobouk dolů!


Přeji příjemný, teď už klidný a oslavný večer Dana Stránská

 

 

Paní Andrea Hyková  (po festivalu Prague Christmas 2010)

 

Milí členové Muziky,

i já bych Vám chtěla moc poděkovat za krásný zážitek, váš dokonalý výkon jsem si naplno užila. Vždy se moc těším na vaše další vystoupení. Včera jste dokázali, že jste jeden tým a umíte bojovat a táhnout za jeden provaz. A je vidět, že to, co děláte, děláte s láskou a citem.

Takže s chutí do dalších bojů za vítězství a věřím, že to, co chcete dokážete :o)

Hezkou adventní neděli přeje všem

Andrea Hyková

 

 

 

paní Andrea Hyková (po festivalu v Itálii v dubnu 2009)Bylo mi ctí pomoci takovému nadšení a nádhernému vystoupení našeho souboru. Být přítomna potlesku, co to říkám - byl to aplaus, který patřil jen Vám jako celku. Děkuji za nádhernou podívanou, zážitek, který si uchovám a budu na něj dlouho vzpomínat. Myslím, že holky už mi dávno odpustily mé připomínky, které nebyly nikdy řečeny ve zlém, ale s úmyslem pomoci doladit detaily.

Přeji mnoho dalších úspěchů a věřím, že přijdou.

S pozdravem

Andrea Hyková

 

 

 

paní Andrea Hyková 14.1.2009Dobrý den,


chtěla bych pochválit tým tvůrců webových stránek souboru, jsou super! Informace tohoto rázu chyběly a myslím, že teď velmi naroste informovanost jak o souboru tak i o akcích, které soubor podniká.

Celému souboru přeji hodně úspěchů, pevné nervy jak na zkouškách i na vystoupeních, a hlavně hodně inspirace a nápadů.


Ať se Vám daří

Andrea Hyková – velký fanda souboru

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode